User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası
Şu an Elektrikli Ev Aletleri kategorisindeki Vantilatörlü avize montaj isimli konuyu okuyorsunuz.
    bluetiger77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Vantilatörlü avize montaj

topraklama için olan kabloyu bağlamayacam sanırım,vidalı olanı.onun ,ç,n yer yok.peki o nasıl bağlanırdı.onun için yermi oluyor gelen kablo hattında yoksa onuda vida ilemi tutturuluyor.hiç görmemiştim.

Kacak..! ediptufekciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet Doğrudur Dediğiniz Beyaza Nötürü Bağlayınız Diyerlerini Fazlara Anahtarınız anladığım kadarı ile komitator dur ikili olması sizin icin biyik bir şans ayrı ayrı calışacaktır şimdiden kolay gelsin iyi günler

Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba,birçok forum inceledim ve benzer problemlerle alakalı birçok şey okudum.ayrıca burada bulunan forumlarıda mümkün mertebe okudum.kendi problemimi aktarmak istedim.
    TEKZEN den vantilatörlü avize aldım.80 lira.3 tane aldım.montajını yapmıyorlardı.yapıyorlardıda tanesi 60 lira.astarı yüzünden pahalıya gelecekti.eleman dediki birleştirmesi çok zor falan felam 3 saatini alır.evde açtım gayette güzel birleştirdim.takıldığım nokta elektriğe bağlama konusu.forumlarıda buyüzden gezdim.avize 5 lambalı.şimdi şöyle aktarayım.

1-)avizeden çıkan 3 kablo var ve kablolarada yazılmış neolduğu,beyaz nötr,siyah pervane kısmı için,mavi ışık için.
    2-)avizenin tepe kısmında bir kablo daha var,ucu vida ile tuttrulmuş sarı-yeşil buda topraklama sanırım
    3-)saloındada 3 kablo geliyor 2 kırmızı 1 mavi,kırmızılar faz,mavide nötr

ben şöyle düşündüm,ışık ve pervane için olan kabloları fazlara yani kırmızılara,beyaz kabloyuda nötre bağlıyorum değilmi.aklımı kurcalayan sarı yeşil topraklama olduğunu düşündüğüm kablonun ne olacağı.onu bağlamam gerekirmi,duvara monte edilen askı aparatı üstünde vida boşluğu var,acaba orayamı bağlamalıyım,yardımcı olursanız sevinirim.

Teknikadam_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bluetiger77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba,birçok forum inceledim ve benzer problemlerle alakalı birçok şey okudum.ayrıca burada bulunan forumlarıda mümkün mertebe okudum.kendi problemimi aktarmak istedim.
    TEKZEN den vantilatörlü avize aldım.80 lira.3 tane aldım.montajını yapmıyorlardı.yapıyorlardıda tanesi 60 lira.astarı yüzünden pahalıya gelecekti.eleman dediki birleştirmesi çok zor falan felam 3 saatini alır.evde açtım gayette güzel birleştirdim.takıldığım nokta elektriğe bağlama konusu.forumlarıda buyüzden gezdim.avize 5 lambalı.şimdi şöyle aktarayım.

1-)avizeden çıkan 3 kablo var ve kablolarada yazılmış neolduğu,beyaz nötr,siyah pervane kısmı için,mavi ışık için.
    2-)avizenin tepe kısmında bir kablo daha var,ucu vida ile tuttrulmuş sarı-yeşil buda topraklama sanırım
    3-)saloındada 3 kablo geliyor 2 kırmızı 1 mavi,kırmızılar faz,mavide nötr

ben şöyle düşündüm,ışık ve pervane için olan kabloları fazlara yani kırmızılara,beyaz kabloyuda nötre bağlıyorum değilmi.aklımı kurcalayan sarı yeşil topraklama olduğunu düşündüğüm kablonun ne olacağı.onu bağlamam gerekirmi,duvara monte edilen askı aparatı üstünde vida boşluğu var,acaba orayamı bağlamalıyım,yardımcı olursanız sevinirim.
    Sn Bluetiger77 Öncelikle komitatör anahtarınızı bağladıktan sonra sırayla açarak tavandaki kırmızı kablolara faz'ın geldiğinden emin olunuz (Hatta tavandaki mavi nötr kablosuyla kırmızı faz kabloları arasındaki gerilimi de ölçü aletiyle ölçünüz.) Avize uçlarını biliyorum demişsiniz beyaz-nötr,siyah-pervane,mavi-ışık.
    ''ben şöyle düşündüm,ışık ve pervane için olan kabloları fazlara yani kırmızılara,beyaz kabloyuda nötre bağlıyorum değilmi.'' Aynen belirttiğiniz şekilde bağlıyorsunuz. Avizenin Sarı yeşil topraklama kablosunun bağlantısı için sigorta kutusundan topraklama kablosu çekilmesi en doğru işlemdir. Bunun dışında topraklama adına yapacağınız bağlantılar faydasız olacaktır.

Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tesekkurler deneyeyim,emon olmak istedim yanlıs yapmamk için

Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tesekkurler deneyeyim,emon olmak istedim yanlıs yapmamk için
    Avize uçlarını biliyorum diye yazmışsınız. Emin değilseniz ölçü aletiyle yada basit bir buzzer ile uçları tespit edebilirisiniz. Duylara gelen uçları faz-nötr'ü belirledikten sonra vantilatör motor faz ucu meydana çıkacaktır.

Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    avize kablolarının üstüne bantlı yazıyla yazılmıstı kablolar oradan biliyorum,montajlarını yaptım şimdi dübel alıp sağlamca askı aparatını tavana monte edecem.insallah olacak,yarina yapmam lazım.

Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar taktım avizeleri,çok guzel oldu,hem duvardan hemde avize üzerinden açıp kapayabiliyorum.180 lira montaj parasından kurtardık=)

Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar taktım avizeleri,çok guzel oldu,hem duvardan hemde avize üzerinden açıp kapayabiliyorum.180 lira montaj parasından kurtardık=)
    Yardımcı olabildiysek ne mutlu bizlere. Üç avize montajı için 180TL'mi istediler? o kısmı anlayamadım

WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Teknikadam_41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yardımcı olabildiysek ne mutlu bizlere. Üç avize montajı için 180TL'mi istediler? o kısmı anlayamadım
    hangı sehırde oldugunu yazsaydı yardımcı olurduk ama 180 lıraya kuzu kestırırız

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler