User Tag List

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
Şu an Genel kategorisindeki Fikirlerime yardım isimli konuyu okuyorsunuz.
    malik_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Fikirlerime yardım

Merhaba arkadaşlar,
    Öncelikle yapmak isiteğimi anlatayım.
    1.si Tedaşa elektrik satmak. 400 watt güneş panelim mevcut.1 tane 5kw tamsinus 48v mppt li inverter (paralellenebilinir) alıp gerekli işlemleri yapıp eklektrik satmak isitıyorum.
    Şimdi 400 wat paneli direkt olarak invertere baglamak mı daha mantıklı yoksa aküye baglayıp sonra ınvertere baglamak mı daha mantıklı. bir diger alternatifim de inverter pahalı oldugu için ups ile bunu yapabılır mıyım
    ? yaparsam nasıl bir ups almam gerekli. paralellenebilinir olması gerekıyormus galıba.

2. bir konu da. bir tane su kazanı alıp motor baglayıp kalorifer peteklerine sıcak su pompalamasını isityorum buraya kadar basit. benm fikrim bu sıcak suyu 100 wattlık akvaryum ısıtıcıları ile yapmak. Sizce ısıtır mı . (100x5 adet) 500 watt a kadar çıkabılırım . basıt gunes panelı sıstemı ıle bedavadan sınırsız ısınmıs olur muyum.
    bu olmadı diyelim 150 watlık 12v. araç ketılları ıle de böyle bi mantık olabilir midir.
    hadi bu da olmadı diyelim yenı cıkan 12v 100 wattlık bugu giderici ile de sadece sıcak hava uflemesıyle de ısınmak mumkun mudur. teşekkurler.

Fahri Yetiş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    450 günü ! gözden geçirmenizde yarar var.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)