User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
20 sonuçtan 11 ile 20 arası
Şu an Off-Topic kategorisindeki KAÇAK ELEKTRİK KULLANIMI isimli konuyu okuyorsunuz.
 1. #11
  WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2004
  Mesajlar
  886
  Konular
  224
  Mentioned
  0 Post(s)
  Tagged
  0 Thread(s)
  yükseköğretim kurulu başkanlığı (yök) üniversitelere gönderdiği yazıyla, ***8216;elektrik hırsızlığı***8217; yapan üniversite mezunlarının, yedek subay hakkını yitirerek, askerlik görevlerini 15 ay er olarak yapmak zorunda kaldığını belirterek, öğrencilerin uyarılmasını istedi.
  hayat pahalılığı altında ezilen ve çareyi kaçak elektrik kullanmakta bulan üniversite öğrencilerinin ileride kötü sürprizlere karşılaşmamaları için yök harekete geçti. yök, milli savunma bakanlığı***8217;nın uyarısıyla üniversitelere bir yazı göndererek öğrencilerin, mezuniyetin ardından askerlik görevini yaparken kötü sürprizlerle karşılaşmalarının önlenmesi için bilgilendirilmeleni istedi.
  yök, üniversitelerden "yüzkızartıcı suç" işleyen üniversite mezunlarının yedeksubay yapılmadığını, yapılan inceleme sonucu bu durumdaki kişilerin büyük bölümünün öğrenciliği sırasında kaldığı evlerde ya kendileri ya da kapatmayı ihmal ettikleri için üzerlerinde görünen saatlerden yapılan elektrik hırsızlığı olduğunun saptandığını belirtti.

  mağduriyete neden olabilir
  yök, üniversite rektörlüklerine gönderdiği yazıda, milli savunma bakanlığı***8217;nın uyarılarına yer verdi. yök, yazısında, 4 yıl veya daha fazla süreli yükseköğretim kurumlarında mezun olan vatandaşların, 12 aylık asteğmen veya 6 aylık kısa dönem er olarak yerine getirdiklerini kaydetti. yazıda, tsk personel kanununu ile askeri ceza kanunu uyarınca bu kişilerin "yüz kızartıcı" suç işlediklerinde bu haklarını kaybettiği vurgulandı. yüz kızartıcı suç nedeniyle yedek subay aday adaylığı hakkını kaybeden yükümlülerin mahkeme kararlarının incelenmesi sonucu yarıya yakınının "elektrik hırsızlığı" suçuna ait olduğunun görüldüğü belirtildi. bu suçun da üniversite yıllarında öğrenci evlerinde kalan yükümlülerin kendi üzerlerinde bulunan veya ihmal sonucu kendi üzerlerinde görünen elektrik sayaçlarında meydana gelen yasa dışı müdahale, mühür bozma gibi olayların elektrik hırsızlığı sayılması nedeniyle oluştuğunun altı çizildi.
  yök, rektörlerden öğrencilerin ilerde hak kaybına uğramalarının ve mağduriyetlerinin önlenmesi için gerekli uyarıların yapılmasını istedi.

  kaynak: http://www.milliyet.com.tr/.../01/12/son/sontur45.asp

 2. #12
  Erkan KY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2009
  Mesajlar
  1
  Konular
  0
  Mentioned
  0 Post(s)
  Tagged
  0 Thread(s)
  Alıntı WebMaste® Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Konuyu tekrar yukarı tasıma ıhtıyacı hıssettım.Elektrık fıyatlarındakı artıs artık resmen can yakmaya basladı.Calıstıgımız paranın onceden %5 cıvarı bu harcamaya gıderken sımdı %15 ı bulmaya basladı.Bır sıteden okudugum yazı ılgımı cektı paylasmak ıstedım.

  saygılar

  kaynak : http://haydemir.blogcu.com/774961/

  BAKIN ELEKTRİĞİ NASIL KAÇIRIYORLAR......
  Kaçak elektrik bağlatanların, akla hayale gelmeyen yöntemleri, herkesi hayretler içerisinde bırakıyor. Yöntemler arasında duvardaki fayansa dokunulunca ve ev kapısı açık olduğunda kaçak bağlantı kesilip şebeke üzerinden bağlantısı devreye girenler de var.

  Kaçak kullanımla mücadele kapsamında ortaya çıkarılan yöntemler, GAP Master Planı'nda Gazianteplilere atfen yer alan ''taklit ürün üretiminde başarılılar'' tanımının, günümüzde yetersiz kaldığını gösteriyor.

  TEDAŞ Müessese Müdürü Neşet Demirbağ, kaçak elektrik kullanımını önlemek amacıyla yapılan denetimler sırasında saptadıkları yöntemlerin, ''şapka çıkarılacak'' nitelikte olduğunu söyledi.

  ''Kaçak kullanımı saptamakla görevli ve hemen hertürlü yöntemi bilen elemanlarımız bile, karşılaştıkları kaçak yöntemler karşısında adeta küçük dillerini yutuyorlar'' diyen Demirbağ, şöyle devam etti:

  ''İhbar üzerine yaptığımız bir denetimde, Türkiye'de ilk kez rastlanan 'duvar dokunmatik' sistemini bulduk. Mutfak duvarına yerleştirilen ve üzeri fayansla kapatılan role ile çalışan sistem, kaçak bağlantı yapanların ülke ve faturasını ödeyen dürüst aboneler adına hiç de hayırlı olmayan yüzünü ortaya koydu.

  Sistem, kaçak ekibi kontrole gittiğinde, evde bulunan kişinin, altında role bulunan fayansa dokunması ile devreye giriyor. Fayansa dokunulduğunda devreye giren ya da devreden çıkan sistem, kaçak bağlantı yapanların işi epey ilerlettiklerini gösteriyor. Ekip geldiğinde fayansa dokununca kaçak, ekip gittikten sonra dokunulunca ise yasal bağlantı devre dışı kalıyor.''

  BU DA KAPIYA BAĞLI SİSTEM

  Demirbağ, ortaya çıkardıkları ve mucitleri bile şaşkına çevirecek yöntemlerden birisinin de evin kapısına bağlı çalışan sistem olduğuna dikkati çekti.

  Kaçak ekibi sayacı kontrol için içeriye girdiğinde, açılan kapının, anında kaçak bağlantıyı devre dışı bırakıp, şebeke bağlantısını çalıştırdığını anlatan Demirbağ, ''Ekip kontrolünü bitirip evden ayrılınca kapanan kapı, bu kez kaçak bağlantıyı devreye sokuyor. Kapıya yerleştirilen sistem, kaçak kullanıma yönelenlerin hırsızlıktaki azmini de gösteriyor'' dedi.

  Kaçak kullanımı önleme konusunda çok önemli başarılar elde ettiklerini kaydeden Demirbağ, ''Bulduğumuz her yeni yöntem, kaçak kullanımı önleme konusunda ufkumuzu açıyor. Kaçak elektrik kullanımı ile mücadeleyi, sonuna kadar sürdüreceğiz. Yeter ki, dürüst abonelerimiz hem kendileri hem de ülke için duyarlı olsun, kaçak kullananları bize ihbar etsinler'' diye konuştu.

  Demirbağ, fayansa dokunulması sonucu devreye giren kaçak kullanım yöntemini bulan görevli Kadir Selli'yi ödüllendireceğini, birlikte görev yaptığı arkadaşlarını ise kutladığını ifade etti.

  DİĞER YÖNTEMLER

  Demirbağ, bir kahvehanede, kaçak bağlantısı tavan vantilatöründen yapılan bir sistemin de dikkati çektiğini bildirdi.

  Vantilatörün duvarda bulunan anahtarının, ilk anda şüphe çekmediğini, ancak incelemede anahtarın vantilatörü değil, sayacı kontrol ettiğinin ortaya çıkarıldığını vurgulayan Demirbağ, sözlerini şöyle tamamladı:

  ''Sistemde, sayaçtan alınan enerji miktarında düşüş olmamakla birlikte, sayacın diski kademeli olarak yavaşlatılıyor ve disk az dönünce, sarfiyat da az olmuş gibi sonuç ortaya çıkıyor.

  Kullanılan diğer yöntemler arasında sayacın içine cam kenarından film itilerek, sayaç diskinin durdurulması ve görevlilerin geldiği anlaşılınca filmin çekilip, sayaçta normal çalışmanın sağlanması da bulunuyor.

  Anahtar görevi üstlenen bir duya takılan lamba yöntemi ile de kaçak elektrik kullanıldığı saptandı. Ampul sıkıştırılıp yanınca sayaçtan geçen enerji, gevşetilince kaçak kullanım hattı devreye giriyor.

  Kaçak kullanım yöntemleri arasında yer alan sayacın arkasından köprü bağlantı ya da eve doğrudan kaçak hat bağlama da karşılaşılan yöntemler arasında öne çıkıyor.''  ayrıca yenı halını goremedım ama kacak oranları asagıda

  doğuda elektriğin yüzde 64'ü kaçak

  özelleştirme idaresi elektrikte kayıp kaçak haritası çıkardı. dicle bölgesinde kayıp kaçak oranının yüzde 64.3'le rekor düzeyde olduğu ortaya çıktı

  işte elektrikte kayıp kaçağın fotoğrafı

  dicle
  diyarbakır, mardin, siirt, şanlıurfa, batman, şırnak
  kaçak (gwh) 7216
  yüzde (%) 64.3

  vangölü
  bitlis, hakkari, muş, van
  kaçak (gwh) 1241
  yüzde (%) 62.1

  aras
  ağrı, erzincan, erzurum, kars, bayburt, ardahan, iğdır
  kaçak (gwh) 615
  yüzde (%) 31.7

  çorum
  artvin, giresun, gümüşhane, rize, trabzon
  kaçak (gwh) 279
  yüzde (%) 14.4

  firat
  bingöl, elazığ, malatya, tunceli
  kaçak (gwh) 274
  yüzde (%) 14.3

  çamlibel
  sivas, tokat, yozgat
  kaçak (gwh) 178
  yüzde (%) 10.3

  toroslar
  adana, mersin, osmaniye, hatay, gaziantep, kilis
  kaçak (gwh) 1513
  yüzde (%) 13.1

  meram
  kırşehir, nevşehir, niğde, aksaray, konya, karaman
  kaçak (gwh) 332
  yüzde (%) 7.1

  başkent
  ankara, kırıkkale, zonguldak, bartın, karabük, çankırı, kastamonu
  kaçak (gwh) 1004
  yüzde (%) 11.1

  akdeniz
  antalya, burdur, isparta
  kaçak (gwh) 412
  yüzde (%) 9.3

  gediz
  izmir, manisa
  kaçak (gwh) 727
  yüzde (%) 7.1

  uludağ
  balıkesir, bursa, çanakkale, yalova
  kaçak (gwh) 674
  yüzde (%) 10.1

  trakya
  edirne, kırklareli, tekirdağ
  kaçak (gwh) 336
  yüzde (%) 9.9

  ayedaş
  istanbul ili anadolu yakası
  kaçak (gwh) 734
  yüzde (%) 10.4

  osmangazi
  afyon, bilecik, eskişehir, kütahya, uşak
  kaçak (gwh) 252
  yüzde (%) 6.9

  sakarya
  sakarya, bolu, düzce, kocaeli
  kaçak (gwh) 578
  yüzde (%) 12.3

  boğaziçi
  istanbul ili avrupa yakası
  kaçak (gwh) 2730
  yüzde (%) 16.2

  menderes
  aydın, denizli, muğla
  kaçak (gwh) 403
  yüzde (%) 9.1

  göksu
  adıyaman, kahramanmaraş
  kaçak (gwh) 283
  yüzde (%) 10.7

  yeşilirmak
  amasya, çorum, ordu, samsun, sinop
  kaçak (gwh) 399
  yüzde (%) 11.8

  toplam kaçak 20.181 yüzde: 17.8
  bu bilgileri paylaştığınız için teşekkür ederim

 3. #13
  hakiki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2006
  Mesajlar
  41
  Konular
  13
  Mentioned
  0 Post(s)
  Tagged
  0 Thread(s)
  paylaşımlarınız için teşekkürler

 4. #14
  Banned Halilusta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesajlar
  43
  Konular
  0
  Mentioned
  0 Post(s)
  Tagged
  0 Thread(s)
  Bu ülkede kaçak elektrik kullanımı ;
  Cehaletin önüne geçilmedikçe
  Yönetim(kurum) anlayışı değişmedikçe
  ekonomik kriz,işsizlik azalmadıkça

  BİTMEZ...

 5. #15
  mbaynbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2007
  Mesajlar
  290
  Konular
  41
  Mentioned
  0 Post(s)
  Tagged
  0 Thread(s)
  Alıntı Halilusta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bu ülkede kaçak elektrik kullanımı ;
  Cehaletin önüne geçilmedikçe
  Yönetim(kurum) anlayışı değişmedikçe
  ekonomik kriz,işsizlik azalmadıkça

  BİTMEZ...
  sayın halill usta benim görüşüm ve tecrübem sizden biraz farlıklı
  -) Cahil olmak hırsız olmak anlamına gelmiyor, Tüyü bitmemiş yetim hakkı yedirtmem diyenlerin ne yaptıklarını anlatmayaya gerek yok.
  -)yönetentenler dürüst olduklarında,yönetim(kurum)anlayışımızda bir sorun olmaz.
  -)ekonomik kriz,işsizlık yurdumuzu kötü vurdu daha devam edecek,tüketici toplum yapıldık hepsine kabulde,
  Türkiyede herkez hırsız mı oldu?
  Hırsızlık,hırsız olanların dünya görüşü,hayata bakış şekli, dindarlıkla hiç bir alakası olmayan bir insan görüşü.
  Bu türlü kişilerin aslında siyasi görüsü toktur,amaçlarına ulaşmak için toplum piskolojisinden faydalanarak o kişilere yaklaşırlar.
  elektrik hirsızlıgı,büyük hırsuzlık,küçük hırsızlık benim için farketmez hırsız hırsızdır.Bugün küçük hırsızlığı yapan
  yarın büyük hırsızlığı yapacaktır,devlet yönetiminde bile söz sahibi olabileceğini unutmamak gerekli.yurt dışında çalışan işcilerin kaptırdıkları paraları hesaplasan herhalde hatırı sayılır bir para çıkar.
  Sayın halilusta görüşlerimizin pekfarklı olduğunu düşünmüyorum konuyu biraz daha açmak istedim. Devlet, millet malı deniz,yemeyen domuz diyen'de hırsız,elektrik çalada hırsız.

 6. #16
  WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2004
  Mesajlar
  886
  Konular
  224
  Mentioned
  0 Post(s)
  Tagged
  0 Thread(s)
  sevgili mbaynbay

  Bu akşam haberlerinde ikitellideki bir sera sahibi gerçekten samimi olarak "bu halk bitmiş" dedi yağmalar için.

  yazıklarınıza ek olarak son raporları kontrol ettim sabah 5:55

  google arama sonuçlarında

  http://www.google.com.tr/search?hl=t...a=&aq=null&oq=

  http://www.google.com/search?q=elekt...C4%B1+durdurma

  http://www.google.com/search?q=elekt...%C4%B1l%C4%B1r

  ve aranan kelimelerde gerçekten süper...  kaçak elektrik nasıl yapılır

  elektrik sayacı durdurma

  elektrik kaçağı nasıl yapılır

  Bu yazıdan sonra bu şekilde arama yapıpta bu mesajı okuyan ve niyetlenen tüm ziyaretçiler!!! yazık

  yazdım sildim yazdım sildim başka şeylerde..

  tekrar kontrol ettim forumda görüntülenme sayısında ilk 5 te bu konu var.Tam 6.816 defa okunmuş.

  Allah sonumuzu hayır etsin.

  saygılar

 7. #17
  Banned Halilusta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesajlar
  43
  Konular
  0
  Mentioned
  0 Post(s)
  Tagged
  0 Thread(s)
  sn mbaynbay

  1)Tüm kötülüklerin anası cehalettir. Cahil insan haram helal bilmez cehaletten kasıt sadece ilim ve fen bilmek değil dininide bilmektir. Cahil adam yanlış yapar ayrıca yanlış yaptığının bile farkında olmaz. Neden kayıp kaçak oranı doğuda fazla.
  2)Yönetim idare hatalı davranıyor. Belediyeler Tali yol ve çevre aydınlatma tüketimlerinin faturasını hane sahiplerine kesmeye hazırlanıyor. Zam üzerine zam yapıyor. Kayıp kaçağın üzerine gitmektense namussuz vatandaşların yükünü namuslu vatandaşlara zam olarak yıkıyor. Yönetim idare anlayışış , politikası diye bahsettiklerim bunlar. Neden doğudaki kayıp kaçak oranı azaltılamıyor?
  3) İşsiz adam, asgari ücretle 4-5 nüfus geçindirmek zorunda kalan adam herşeyi yapar arkadaşım. İşsizlik ve ekonomik sorunlar çözülmedikçe kaçak kullanımın önüne geçilemez.

  Bunların dışında başka neden yoktur !

 8. #18
  üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Mesajlar
  25
  Konular
  2
  Mentioned
  0 Post(s)
  Tagged
  0 Thread(s)
  Bu ekonomik sistemdemi çözülecek sorunlar.
  Ülkenin enerji kaynakları peşkeş çekilirken gariban vatandaşı hapse atıp sorun çözülecek öylemi!

 9. #19
  WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2004
  Mesajlar
  886
  Konular
  224
  Mentioned
  0 Post(s)
  Tagged
  0 Thread(s)
  Alıntı üye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bu ekonomik sistemdemi çözülecek sorunlar.
  Ülkenin enerji kaynakları peşkeş çekilirken gariban vatandaşı hapse atıp sorun çözülecek öylemi!
  siyaset konusunda tartışmak istemem zaten yeri de burası degıl ama enerjı kaynaklarının peskes cekıldıgıne ınanmıyorum.Yıllardır kı yaklasık 50 yıldır memur zıhnıyetı ıle ıs yapılamayan devlet kurumlarının ozellestırılmesı cok cok yerınde bı karar.Bende karsıyım satılmasına ama madem calısmasını ıstıyorsunuz yapacak bırsey yok bu dırek kendı ıcımızde sorgulamamız gereken bır durum.Muhalefet olmayı bırakıp aynaya bakma durumu.

  Bugun yıllardır zarar eden hepımızın cebınden cıkan vergılerle acıkları odenen bır cok kurum ne hıkmetse satıldıktan sonra kar etmeye basladı hemde kat kat fazla.

  Satılsınmı satılmasın tabı ama devlet ıcınde kımı getırırsen getır aynı kaymagı yemege devam edecek o su bu degıl hepımız.Bırde bu yonden bakın lutfen.


  saygılar

 10. #20
  WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2004
  Mesajlar
  886
  Konular
  224
  Mentioned
  0 Post(s)
  Tagged
  0 Thread(s)
  kaçak elektrik
  kaçak elektrik ceza
  kaçak elektrik ihbar
  kaçak elektrik hapis
  kaçak elektrik nedir
  kaçak elektrik itiraz
  kaçak elektrik ihbar ettim
  kaçak elektrik kullanımının zararları
  kaçak elektrik nasıl kullanılır
  kaçak elektrik kullanan amca
  kaçak elektrik kullanan iller
  kaçak elektrik kullanan dayı
  kaçak elektrik nasıl çekilir
  kaçak elektrik hapis cezası
  kaçak elektrik cezası tck
  kaçak elektrik cezasına itiraz
  kaçak elektrik nasıl bağlanır
  kaçak elektrik tutanağına itiraz dilekçesi
  kaçak elektrik düzeneği
  kaçak elektrik sorgulama
  kaçak elektrik kullanan adam
  kaçak elektrik affı
  kaçak elektrik aboneliği
  kaçak elektrik affı ne zaman çıkacak
  kaçak elektrik açma cezası
  kaçak elektrik amca
  kaçak elektrik anayasa mahkemesi
  kaçak elektrik açma
  kaçak elektrik akıllı sayaç
  kaçak elektrik ağrı
  kaçak elektrik anayasa mahkemesi kararı
  kaçak elektrik ayedaş
  elektrik kaçak akım rölesi neden atar
  elektrik kaçak akım rölesi nasıl bağlanır
  elektrik kaçak akım rölesi fiyatı
  elektrik kaçak akım rolesi nedir
  elektrik kaçak akım rölesi
  elektriği kaçak açma
  kaçak elektrik nasıl anlaşılır
  kaçak yapıya elektrik aboneliği 2017
  kaçak elektrik nasıl açılır
  kaçak elektrik bedeli
  kaçak elektrik borç ödeme
  kaçak elektrik bedeli ne kadar
  kaçak elektrik bilirkişi raporu
  kaçak elektrik bağlantısı
  kaçak elektrik bulma yöntemleri
  kaçak elektrik bedelinin iadesi
  kaçak elektrik borcuna itiraz
  kaçak elektrik borç sorgulama enerjisa
  kaçak elektrik borcu taksitlendirme
  kaçak elektrik bağlantısı nasıl yapılır
  kaçak elektrik borcu zamanaşımı
  kaçak elektrik bilirkişi raporu örneği
  kaçak elektrik bedelini kim ödüyor
  kaçak elektrik bağlantı şeması
  kaçak elektrik bağlamanın cezası
  kaçak elektrik bedeli nasıl hesaplanır
  kaçak elektrik bağlantı şekilleri
  kaçak elektrik bilirkişi raporuna itiraz
  kaçak elektrik bedeli nedir
  s


  sene 2019 halen kaçak elektrik nasıl yapılır diye arayanlara çıkan sayfalardan biri...


  yapmayın yaptırmayın....

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

SEO by vBSEO 3.6.0