User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası
Şu an Yıldırımdan Korunma ve Paratoner sistemleri kategorisindeki Paratoner Hakkinda Ufak Bir Soru isimli konuyu okuyorsunuz.
    ToLiveIsToDie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Paratoner Hakkinda Ufak Bir Soru

Karde$lerim selamlar;

Yapmakta oldugum 44 Hektar alanli 7200 dairelik projemde $uanda paratoner tesisati yapmaktayim, Radsan kataloglari ve hesaplama orneklerine gore 13 adet Tesla ST tipi paratonerden toplamda 13 adet kullanimi ongoruluyor (Yaricapi 107 Mt), bu rakam bana biraz fazla geldi, Aktif paratoner harici bir sistem kullanipta paratoner sayisi 5 veya daha az rakamlara indirgemem soz konusu olabilirmi? ilgilenenler icin $imdiden te$ekkurler, Iyi cali$malar dilerim...

Konular
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vaziyet planiyla ilgili projeyi buradan indirebilirsiniz.

http://send.dropfiles.net/download.p...UCre8zsiM8DkCP

projede;
    T1= 26 kat
    T2= 9 kat
    T2A= 9 kat
    T3= 21 kat

Forum Yöneticisi hunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    722
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    44 hektar ve 7200 daire diyorsun. Bu bir toplu konut sanırım. 13 paratoner çıkıyorsa 13 den aşağ bir paratoner yapmamakta fayda var. Hiç paratoner yapmak istemiyorsan. 7200 dairenin olduğu her konuta faraday kafesi koruma sistemi yapmanı tavsiye ederim.

Konular
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet karde$ toplu konut projesi bu. yanliz toplamda 97 blok mevcut, i$in maddi kismindan baktigimiz zaman faraday kafesi yapmak daha pahali gibi duruyor. Benim 13 adet paratoneri azaltma sebebimde maddi kisimdan, cunki altyapida cok ucuk rakamlar cikiyor, i$veren tarafindan du$unerek projeyi yapmak istiyorum. Teknik gereklilikleri yerine getirip minimum maliyetle projeyi tasarlamak niyetindeyim...

koruma yaricapi daha geni$ bir paratoner sistemi hakkinda bilgisi olan varmi? projeyi ba$tan a$agiya tarafimdan hazirlanmi$ olup(Bina ici tesisatlar, AG ve OG altyapi,Trafo yerle$imleri,Paratoner ve topraklama sistemi,Cevre aydinlatma,Tek hat semalari ve butun hesaplar) bittigi taktirde sitede payla$ima sunacagim. Saygilar...

Forum Yöneticisi hunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    722
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    YÜksek yapılara paratoner, diğerlerine iç yıldırımlık kullanmayı dene

serkan026 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yarı çapı 200m olan aktif paratonerlerde var onlardan kullanıp bu sayıyı azaltırsın ama maliyetin pek fazla değişeceğini sanmıyorum. Koruma alanı arttıkça aktif yakalama ucunun fiyatıda artıyor haliyle.

VANEE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ToLiveIsToDie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karde$lerim selamlar;

Yapmakta oldugum 44 Hektar alanli 7200 dairelik projemde $uanda paratoner tesisati yapmaktayim, Radsan kataloglari ve hesaplama orneklerine gore 13 adet Tesla ST tipi paratonerden toplamda 13 adet kullanimi ongoruluyor (Yaricapi 107 Mt), bu rakam bana biraz fazla geldi, Aktif paratoner harici bir sistem kullanipta paratoner sayisi 5 veya daha az rakamlara indirgemem soz konusu olabilirmi? ilgilenenler icin $imdiden te$ekkurler, Iyi cali$malar dilerim...
    arkadasım yarıcapı 107 mt diilde 75 mt olması gerekiyo ben eğer yalnış bilmiyosam ole projeden hatırlıyorum bence sen 44 hektar alanda kac blok binan varsa araları 75 mt olcak sekilde paratonerlerini koy derim kolay gelsin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler