User Tag List

Sonuçlar:

Katılımcı sayısı
0. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 0 0%
Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası
Şu an Anketler kategorisindeki Ülkemizde kaçak elektrik kullanımı sizce nasıl önlenir? isimli konuyu okuyorsunuz.
    DOLUNAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    219
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ülkemizde kaçak elektrik kullanımı sizce nasıl önlenir?

Elektrik fiyatlarının yüksekliğindeki önemli etkenlerden biri de enerjideki kayıp ve kaçaklardır. Elektrik fıyatlarının aşırı artışı sonucu kaçak elektrik kullanımı artmıştır. Kaçak kullanımın faturasını ise dürüst tüketici ödemektedir.pekı bunun için ne yapılmalıdır..?

Forum Yöneticisi hunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    722
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben Bu Ankete 2 SeÇeneĞİ İŞaretleyerek Katiiyorum..
    1- Halkin BİlİnÇlenmesİ Şart !!!
    2-ekeltrİk Fİyatinin Ucuzlatilip Yasal Kullanimin TeŞvİk Edİlmesİ.

Bu Arada Aklima GelmİŞlen SÖyleyeyİm, Konu DiŞi Ama Son2 Aydir Ev Telefon Faturalariniza Dİkakt Ettİnİz Mİ? 20 Ytl Lİk Fatura İÇİn 35 Ytl ÖdÜyoruz Bİlİyormusunuz? Ötv Kdv Oranlarindakİ Bu ArtiŞ Neden??

Bİr Paradox Var. BİRİNCİSİ; Derler Kİ Fİyatlar Ucuzlasin KaÇak Kullanmayalim , DİĞER TARAFTAN DA KaÇak KullanildiĞi SÜrece Faturada Yanİ Fİyatlarda İndİrİm OLAMAMASI
    Bu YÜzden Halkin EĞİtİlmesİ BİlİnÇlenmesİ Şart. KaÇak Elk Kullananlari, Bİraz Daha MİllİyetÇİ Olmaya, Ülkemİzİ DÜŞÜnmeye Davet Edİyorum

WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hunca nettenkonus var

Elektrik ile ilgili kurumların özelleştirilmesi ile

kesınlıkle ozellesmelı bu tarzda kacak olan yerlerın

saygılar

Sönmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    44
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Angry Yasal düzenlemeler yeterli

Yasal düzenlemeler yeterli ama bu işi kontrolünü yapacak olan birimlerde yeterli personel ve bu işe önem veren yöneticiler yok.
    Eğer yönetici kaçağa önem vermez, yetenekli ve bilgili olan personelini gereksiz angarya işlere gönderirse vatandaş da rahaaat rahaaaat enerji kaçırır. Oh ne güzel memleket.
    İş idarecilerde bitiyor.
    Kaçak servislerine önem verilmeli. Buralara getirilen personel hem teknik yönden hem de insani ilişkiler yönünden en iyisi olmalı. Müdürlük kadrosundaki yöneticiler de teknik yönden zayıf bile olsalar hiç değilse personelini idare etmeyi bilmeli. Personeli her yönden iyi yetişmiş ama baştaki müdür daha cümle kurmayı, insanlarla konuşmayı bilmiyorsa kaçak önlenmez.
    Bence Devlet sektörüne seçilen idareciler sınavla yada torpillle alınmamalı artık. Adamın hiç bir iş tecrübesi yok mühendis olmuş ama iki keilmeyi bir araya getirecek yetenek yok. Bir de gelmiş Kamu kurumunda yönetici olmuş.
    Sen gel de kaçağın önlemesini bekle.

Konular
    219
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kacak elektrik kullananları ihbar edenlere yapılan tahsilattan bir miktar para ödense bence baya bir kaçak kulanımda düşüş olur fikrimce

Konular
    44
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Angry Birim Fiyatlar vs. Ayarlanması

Kendi gözlemlerime göre kaçak elektrikten devlet zarar etmiyor aksine vatandaş zarar ediyor. Bu yüzden kaçağı ihbar edene devlet tarafından ödül verilmez. Bilirsiniz her yıl ilgili kurum tarafından üretilen enerjinin tüketilen ve kaybolan enerjiye oranı belirlenip satış fiyatı ayarlamaları yapılıyor. Devlet zarar etmiş gibi görünen miktarı bir şekilde faturalara yansıtıp tahsil ediyor.

Eğer yakında özelleştirme olursa her ilin kendi elektrik tarifesi olacak. Kaçak kullanımın çok olduğu illerin birim fiyatları da ona göre olacak.

Konular
    219
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    KaÇagi Bİldİrene Paraverİlsİn Derken Ben De Devlet Kendi Kesesinden Versin Demİyorumda.yakaladiklari KİŞİlerden Yazacaklari Cezanin 3/1 Veya Yarisini Öndese Yine Dokunmaz Sonucta Kacak Kulanan Öducek.bİrdahada Kulanmaz Barİ.

Konular
    44
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaçak ihbarcıları ihbarlarını telefonla ya da isimsiz mektupla yaparlar ve asla isimlerini vermezler. Çünkü ihbarcılar kaçak kullanan şahıslara çok yakın kimselerdir.
    İhbarcı kendini bir şekilde belli ederse cinayet bile çıkar. Şahıs kaçak elektrik kullanıcısını ihbar ederken kaçakçıyla kavgalı olduğu için ihbar ediyor.
    İşin içine para ödülü girerse haksız uygulamalar da artar. Mesela;
    Bu zamanda herkes sayacını dışarı alıyor. Bir şekilde dürüst bir sanayicinin ölçü devresine müdahale edilir sonra da kaçak diye ihbar edilir. Sanayicilerin kaçak faturaları yerine göre trilyonluk bile çıkartılabiliyor. Öyle ki bazı sanayici iflas ediyor. Bir defa yapsa ihbarcı sırf para kazanmak için o işi eli iyi para görür.
    Kaçak tespit işi devlet kurumlarınca yapılmalı, hiç bir şekilde özelleştirilmemeli ve asla ihbarcıya para verilmemeli.
    Benim şahsi kanaatim. Kaçak tespit işinin polisin adi bir hırsızı yakalamasından herhangi bir farkı yok.

Konular
    219
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    diyorsunki para odulu toplumu fitne,kagus,ortalık karıstırmacadan başka bıse olamaz.söylediğin gibi belki cinayetlere kadar gıder.bazı uyanıklar buyolu kullanarak durust vatandasın canınıda yakar.haklsn bu konularda,...bend e vazgectım şimdi oyle dusunmekten .ben esrar eroyın kaçak akaryakın...vb.gibi yasadısı işleri ihbarında belırlı bır yuzde para odulu verıldıgını duymustum.ve birçok kaçakcılık ihbarlar uzerıne cokertılıyor.o yuzden aynı uygulama bu sıstemdede olabilirmi acaba dıyordum.Sanırım en guzeli kimsenın ısıne karısmamak herkesın kendı uzerıne dusenı yapmasıyla butun sorunlar cözulur.yani gercek görev adamalrı kurumlarda bulunudrmak lazım

afridge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yasal yaptırım , indirim ya da özelleştirme bir yana ben olaya biraz teknik açıdan bakmaya çalışıyorum.Bilmiyorum ne kadar mümkün ama merkezden sayaçlar online olarak takip edilebilirse büyük oranda üstesinden gelinebilir ama dediğim gibi uygulanabilirliği nasıldır bilmiyorum.Hadi yapıldı diyelim mutlaka elektronik sayaçlar gibi bir açığı bulunur ama internet de öyle değil midir?Açıklar kapatılır yeni açıklar bulunur bu böyle gider.Maksat bunu en aza indirgemek.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler