User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası
Şu an Topraklama Sistemleri kategorisindeki PLC ve CNC tezgahlarda topraklama isimli konuyu okuyorsunuz.
    harmonik2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

PLC ve CNC tezgahlarda topraklama

Arkadaşlar PLC ve CNC tezgahlarda ayrı ayrı topraklama isteniyo ve 1 ohm'un altında olması isteniyo.Tezgahı kuran elemana nedenini sordum oda bilmiyomuş.Önceden TN-S sistemle topraklanmış bi tesiste PLC tezgahın sürücüleri falan yanmış ve artık topraklamayı ayrı olarak çektiriyolarmış.Bi de toprak hattı olmadan PLC tezgahı çalışmıyomuş bu konu hakkında bilgisi olan varsa lütfen yazsın.

Forum Yöneticisi hunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    722
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ArkadaŞim, Bazi Makİnalar Veya Tezgahlar, NÖtr Hatti Olmadan Sadece 3 Faz 1 Toprak İle ÇaliŞir. Bunun DiŞinda Trafolu İŞletme İse Tn Sİstem Yapmak Makİnaya HİÇbİr Şekİlde Zarar Vermez. Sİstem Tn İse Çevrİm Empedansi ÖlÇtÜrÜn, Tt İse Her Bİr Makİnanin Panosuna KaÇak Akim RÖlesİ Koyun. Kartlarin Yanmasi İndÜksİyondan Solayi OluŞan Potansİyel Veya Şebeke Harmonİk Sorunundan Olabİlİr. Öncelİkle Bu Cİhazlar Çok Harmonİk Üretİr. Bİr Harmonİk ÖlÇÜm Yaptirin, Bİr De Ana Pano İle Makİnalar Arasi Mesafe KaÇ Metre Ve Besleme Kablolari Sarmal Yanİ Bİrbİrİne KariŞmiŞ Halde Mİ Gelİyor. Bunlari Kontrol Edİn,

Saygilar

mertdokuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ''Tezgahı kuran elemana nedenini sordum oda bilmiyomuş''
    arkadaşım adam senı keklemiştir niye dersen aynı şeyleri bende yapıyorum bazen start-up için sahaya gidiyorum orda soru yağmuruna tutuluyorum bende bılmıyorum dıyorum sen ona bırazdaha çökersen söyler sana

kbr
    kbr çevrimdışı
    kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cnc azdırma
    bir bilene yaptırın bence.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler