User Tag List

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
Şu an Aydınlatma kategorisindeki bir duya 2 tane pazarcı duy bağlanabilir mi? isimli konuyu okuyorsunuz.
    khanc76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bir duya 2 tane pazarcı duy bağlanabilir mi?

arkadaşlar merhaba. benim elektrikle ilgili bilgim okul yıllarından kalma volt-amper-watt tan ibaret. ama öğrendiğim kadarıyla aydınlatma ürünleri tijli duylar-duylar 10 amperlik akımı kaldırabilecek kapasitede üretilip ,ona göre güç veren tesisat çekiliyormuş.
    ben tek bir duya ,pazarcı duyu denen üstten duya geçen yandan 2 dişi fiş yuvası olan duydan takıyorum..daha sonra pazarcı duyunun yanlarındaki 2 dişi fiş yuvasına 1 er tane duy-fiş takıyorum ve 2 adet 100w lık ampul bağladığımda sorun çıkmıyor.zira 100/220 =0,45 amper tek bir lambanın çektiği güç.ikisi birden toplamda 0,9 amper çekiyor ve hiçbir sorun olmuyor..

şimdi ise sorum şu.. şu ana kadar anlattıklarımın üstüne yani 2 adet lamba takılı pazarcı duyuna alttan bir pazarcı duyu daha taksam ve yanlarına gene 100 er wattlık 2 adet lamba bağlasam sıkıntı olur mu? dediğim gibi bilgilerim okul yıllarından kalma olduğundan benim mantığıma göre toplamda 1,8 amperlik güç çekiyorum ve bunu kaldırır diye düşünüyorum ana duy... ana duyu da akım korumalı prizlerim var ona bağlıyorum..
    yani şimdi ne zorun var da bukadar işin cıcığını arıyorsun diye aklınızda soru uyanmıştır..benim kendi çapımda sebze ağırlıklı bitki yetiştirme hobim var..evimde 12 metrekarelik bir odamı bu iş için ayırdım ve mevcutta 4 adet duyum var ve onların ucuna takılı 8 adet 100 wattlık lambalar bile lümen cinsinden etkisiz kalıyor..metal halide yada HPS al hiç uğraşma dmeyin zira aşırı ısı üretiyolar, o ısıyı tahliye etmek için tesisat ve elektrik faturasını üstüste koyunca benim bütçemi aşıyor..hobime bukadar para ayıramam zira tof,perlit,organik besinlere harcamak daha mantıklı geliyor.

kısacası olayım bu..

cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

AliBa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    86
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi sıkıntı çıkmayacaktır

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)