User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası
Şu an Yüksek Gerilim kategorisindeki 26 kmlik ve 20mw lık 477 mcm veya 3/0 awg hatların da proje için teknik destek ?? isimli konuyu okuyorsunuz.
    hamitsonmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

26 kmlik ve 20mw lık 477 mcm veya 3/0 awg hatların da proje için teknik destek ??

arkadaşlar selamlar. bana 26 kmlik ve 20mw lık gucu olan organize sanayi bölgesinin projesini çıkarılması görevi verildi teknik bilgiye sahibim ama hattın uzunluğu ve benim uzun hatları en azında bu kadarlık uzun hatlar tecrübem olmaması korkutuyor .. bana örnek olacak yardımı dokuncak onaydan geçmiş bu uzunluklukta olmasada olabilecek en azından 1 veya 2 km lik hatların semaları yollarsanız sevinirim. şimidden tşk ederim

engineer36 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşım, Atilla Yunusoğlu 'nun kitaplarına bak, kolaylık sağlar... başarılar...

umitsaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    25
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    8.27.2008 den buyana çok zaman geçti. Projeyi tamamlamış olabilirsin. bilgisayarla enh çizimi çok profosyonellik isteyen bir konu. Öncelikle bir topografla arazinin kodlarını ve ara mesafeleri ölçmelisiniz. arazi çalışması sırasında durdurucu direklerin konulacağı yerler öncelikle tespit edilir. Ağrının 3. buz yükü bölgesinde olduğunu düşünürsek Pigeon 3. bölge şablonunun autocad ortamına alınmış olmalıdır. kod ve ara mesafe değerleri yatay ölçek 1/2000, düşey ölçek 1/400 olarak autocad de arazi profili çizildikten sonra direkler ve şablon kullanılarak direk yerleri belirlenebilir. bunların dışında haritacıların kullandığı NETCAD programında ENH modülü mevcut bu programı kullanmadım ama bundan da faydalanılabilir. ENH çizimi konusunda bilgi paylaşımı yapmak isterim. daha önce autocad programında 3. bölge pigeon şabonu kullandım. şablonu forma ekleyeceğim öncelikle aramalıyım

Konular
    25
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    http://www.dosyasitesi.com/upload/512379419
    3. bölge ve 4. bölge PİGEON şablonlar yukarıdaki linktedir. umitsaman

metot56 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    paylaşım içinteşekkürler ümit kardeş.

Konular
    25
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    http://www.dosyapaylas.gen.tr/downlo...cıelektrik.rar
    yukarıda 2. bölge swallow enh projesi örneği var

orca_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Düzeltme

Alıntı umitsaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    8.27.2008 den buyana çok zaman geçti. Projeyi tamamlamış olabilirsin. bilgisayarla enh çizimi çok profosyonellik isteyen bir konu. Öncelikle bir topografla arazinin kodlarını ve ara mesafeleri ölçmelisiniz. arazi çalışması sırasında durdurucu direklerin konulacağı yerler öncelikle tespit edilir. Ağrının 3. buz yükü bölgesinde olduğunu düşünürsek Pigeon 3. bölge şablonunun autocad ortamına alınmış olmalıdır. kod ve ara mesafe değerleri yatay ölçek 1/2000, düşey ölçek 1/400 olarak autocad de arazi profili çizildikten sonra direkler ve şablon kullanılarak direk yerleri belirlenebilir. bunların dışında haritacıların kullandığı NETCAD programında ENH modülü mevcut bu programı kullanmadım ama bundan da faydalanılabilir. ENH çizimi konusunda bilgi paylaşımı yapmak isterim. daha önce autocad programında 3. bölge pigeon şabonu kullandım. şablonu forma ekleyeceğim öncelikle aramalıyım
    Arkadaşımızın sanırım gözünden kaçmış olacak düşey ölçek 1/400 değil 1/500 olmalı. Hepimizin bildiği gibi 1/400 ölçek swallow (3AWG) hatlarda kullanılır.

ozguralaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba Arkadaşlar:
    Pigeon hat için 3. ve 4. bölge şablonlarını üye olduğum halde göremiyorum. Sebebini bilen varmıdır? Bu şablonlara ihtiyacım var.

ozguralaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar:
    3.ve 4. bölge pigeon şablonları linki kırık galiba. Yenileme şansı varmıdır? Teşekkürler.

WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozguralaca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar:
    3.ve 4. bölge pigeon şablonları linki kırık galiba. Yenileme şansı varmıdır? Teşekkürler.
    sn. umitsaman foruma tekrar giriş yaptığında sanırım görecektir.Siz pm ile konuyu kendisine ayrıca iletirseniz elindeki projeleri paylaşacaktır.

saygılar

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler