User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası
Şu an Yüksek Gerilim kategorisindeki enerji nakil hattı isimli konuyu okuyorsunuz.
    umut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    15 kV,3x3/0 AWG iletkenli enerji nakil hattı üzerinden geçen bir parsele yapılacak binanın durumu hakkında TEDAŞ tan alınan cevabın uygulanma şekli hakkında yardıma ihtiyacım var.branşım olmadığı için yanlış bir uygulama yapmak istemiyorum.şimdiden teşekkürler.

Benzer Konular
    enerji nakil hatları proje
    enerji nakil hatları proje arkadaşlar ENH konusunda nasıl çizileceğinden nelere dikkat etmem gerekli ve nasıl kolay bir sekilde çizebilirim yardımcı olursanız sevinirim kaynak...
    Enerji Kabloları
    Enerji Kabloları
    500 kw enerji
    500 kw enerji 500 kw enerjinin havaya yayılması olayı. izleyin arkadaşla gerçekten etkileyici
    grup priz üretim hattı danısmanı
    grup priz üretim hattı danısmanı grup priz üretimi yapma calısmalarımız var bize bu konuda yardım edebilecek bilgi birikimini paylasabilecek arkadaslara ihtiyacımız var.enjeksiyondan...

Sönmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    44
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sorunuzdan anladığım kadarıyla; üzerinden enerji nakil hattı geçen bir arsaya bina inşaatı tesisi için Elektrik Dağıtım Şirketine enerji talebiniz olmuş. Talebinize Kurumdan yanıt gelmiş.

Enerji müsaade yazısı olumlu ceveplanmışsa neler yapılacağı, enerjinin ne şartlarla verilebileceği söz konusu yazıda ayrıntılı bir şekilde maddeler halinde belirtilmelidir. Ama her Dağıtım Şirketinin farklı yazı kalıpları vardır. Bazı şirketlerin yazı işlerine bakan personelleri yazdığı yazıya açıklayıcı bilgi yazmayabilir.

EDAŞ arazinize yapılacak binanın konumunu, yüksekliğini araştıracaktır. Sizin durumunuzda EDAŞ'ın izin vermesi zor bir ihtimal. Ancak arazi size ait ve arazinizden geçen enerji nakil hattı üzerinde dikilmiş olan direkler için EDAŞ veya ENH kime aitse sizden herhangi bir yazılı izin alınmadıysa durum sizin lehinize olacaktır.

Kurumun size göndermiş oldu yazının muhattabı tesisinizin elektrik projesini çizecek olan Elektrik mühendisidir. Elektrik mühendisiniz öncelikle projeyi çizecek sonra Kuruma ve ilgili diğer resmi kurumlara onaylatacak. Elektrik tesisatı vs. işlerine başlanacak. Onaylanan projeye göre elektrik tesisatınız oluşturulacak. İş Bitiminde Kuruma başvurup tesisin kontrol edilmesi ve enerji verilmesi istenecek.

Elektrik dağıtım şirketi gerekli incelemeleri yapacak ve tesisin işletmeye açılmasını onaylarsa ölçü devreleriniz mühürlenmek suretiyle enerji verilecek.

Bu işlemler esnasında yapılabilecek en yanlış uygulama enerji ölçü devreleriniz EDAŞ tarafından kontrol edilip mühürlenmeden (Mühürleme Belgesini isteyin) enerji kullanmaya başlanılmasıdır.

umut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilginize sonsuz teşekkürler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)