User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası
Şu an Yüksek Gerilim kategorisindeki 154 kv. trafo nötr buşingi ACİL YARDIM. isimli konuyu okuyorsunuz.
    ozyak012 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    9
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    154kv. 100 mVA lık trafonun nötr buşingi çatladı bunu değiştirmek istiyoruz,fakat tam olarak ne şekilde bir yöntem uygulayarak bu sorunu halledeceğimi bilemiyorum.yardımcı olabilecek arkadaş varmı şimdiden teşekkürler

Benzer Konular
    Jeneratör Seçimi (ACİL)
    Jeneratör Seçimi (ACİL) Merhaba Arkadaşlar, 750 kVA ila 1000 kVA arasında bir jeneratör almayı düşünüyoruz. Ancak almış olduğumuz teklifler sonucunda iki tip motor...
    OG Dağıtım Şebekelerinde Nötr Topraklama
    OG Dağıtım Şebekelerinde Nötr Topraklama OG DAĞITIM ŞEBEKELERİNDE NÖTR TOPRAKLAMA (Yazar: Hilmi Çorapsız; Elektrik Mühendisi ) Not:ALINTIDIR ***LİNK GÜNCELLENMİŞTİR***
    YARDIM EDERMİSİNİZ?
    YARDIM EDERMİSİNİZ? slm arkadaşlar ben elektrik bölümü öğrencisiyim ve ödev olarak oto transfotmatörleri aldım kendim 1-2 şey buldum fakat yeterli olacaını sanmıorum bu...
    ÇEŞİTLİ İLK YARDIM UYGULAMALARI
    ÇEŞİTLİ İLK YARDIM UYGULAMALARI Zehirlenme Nedir? Herhangi bir kimyasal, organik veya fiziksel madde vücuda girdikten sonra özelliğine göre yerel veya genel hasar meydana...
    Acil Yardim
    Acil Yardim Evde paralel piriz baglamaya calisiyorum 4 adet arka arkaya piriz var... Ilk pirize camasir makinesini taktigimda hem calismiyor hemde diger 3...

maham - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeş senin söylediğin bu trafo çok büyük güçte bir trafo bu parçayıda temin edebileceğin belli firmalar var türkiyede bu trafo nerede kullanıyorsunuz

Forum Yöneticisi hunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    722
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konu beni aşar..Trafo İşletme sorumlusu mühendis veya imalatçı firma ile irtibat kurmanı tavsiye edebilirim ancak ...

Konular
    9
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    130 mw.elektrik santralında bulunmaktadır trafo ABB marka 154/15 kv..nötr buşingini yedek parça olarak ABB tarafından verilmişti.yetkili elektrik mühendisi görevi bıraktığı için şu an sorumluluk biz tabloculara düştü.genel olarak buşing değiştirmeyi biliyorum,ama dediğiniz gibi çok büyük bir trafo olduğu için biraz tereddüt ediyorum.buşinglerde bulunan yağı direk pompa vasıtasıyla yağ genleşme (rezerve ) tanka aktarsak bir sorun olurmu ben tahminen 3 varile yakın yani yaklaşık 690-700 litre yağ alındığında seviye bizim nötr buşingini değiştirmemize olanak verir diye düşünüyorum .bu miktardaki yağı direk yağ genleşme tankına aktarsak bu tank içindeki balona zarar verirmi.yağ genleşme tankı şu an normal seviyede. trafo 33 ton yağ almaktadır.yardımcı olabilirseniz sevinirim.teşekkürler.

maham - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeş ya tabloculara düşüyor olması çook acayip ama olsun hiç değilse bi tecrübe ednmiş olursunuz sizde bu trafo teiaş a yada teşaş a ait değilmi onlar üstlenmiyorlarmı bu buşungi değiştirmeyi çok yağ kaybı yoksa ve çalışıyorsa çook acele etmeyin derim

Forum Yöneticisi hunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    722
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sevgili Kardeşim;

Bu konuda sana en iyi bilgiyi ve teknik desteği verebilecek, kendileri ile de birebir görüştüğüm Trafo Bakım Firmasını tavsiye edebilirim

FİRMA YETKİLİSİ:
    HALUK ZAİM

ADRES:
    TRAFO BAKIM SANAYİ TİCARET
    Koşuyolu Caddesi Özcan Apartmanı NO:36/1
    34144Bakırköy
    İstanbul / TÜRKİYE

TELEFON
    +90(212) 570 40 43 - 570 40 44 - 572 62 29

Edited by: hunca

Konular
    9
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ŞALT SAHASI BİZE AİT,AMA İLETİM HATLARI TEİAŞ IN SORUMLULUĞUNDA.YANİ SİZİN ANLAYACAĞINIZ DEVLETE AİT BİR SANTRAL DEĞİL ÖZEL ŞİRKETE AİT BİR SANTRAL .ÇOK BÜYÜK ÇAPLI BİR YAĞ KAÇAĞI ŞU AN YOK.İLGİLENDİĞİNİZ,BİLGİ VE DESTEK VERİLMESİ HUSUSUNDA BENİ YÖNLENDİRDİĞİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.SAYGILARIMLA.

harmonik22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O.G ve Y.G de nötr hattı yokki nötr buşing olsun?yanılıyorsam özür dilerim

Konular
    9
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğru yanılıyorsun. trafo yıldız bağlı olduğunda nötr bağlantısı ve dolayısıyle nötr buşingi olmak zorundadır.

harmonik22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ama bu bağlantı O.G yada Y.G tarafında değil A.G tarafında olur.O.G de nötr hattı fazladan bir kablo masrafıdır.154 kV ise sanayide değil nakil hatlarında kullanılır.nakil hatlarında nötr yoktur.belkide farklı bir ayrıntı vardır.sistem O.G'de besleniyor yani özel bir durum ise doğru olabilir.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler